Zpět / Magazín

Vousatý gentleman 9. díl: Vojenský knír

19. 5. 2014

Pravděpodobně jeden z nejpopulárnějších stylů střihu kníru je takzvaný Vojenský (nebo Policejní). Proslavili ho zejména filmové a televizní ikony jako Tom Selleck a Burt Reynolds, ačkoli oba pánové se občas rozhodli i pro delší verzi, která hraničí se stylem střihu zvaným „Chevron“.

Podle předpisů amerického námořnictva nesmí knír přesahovat přes linii horního rtu. Šířka kníru by zase neměla přesáhnout více než půl centimetru vodorovně nad koutky úst. Námořní pěchota, letectvo a pobřežní stráž jsou o něco přísnější a požadují, aby knír nepřesáhl přes koutky úst vodorovně i svisle a nesmí zakrývat žádnou část horního rtu. Tyto předpisy jsou nastaveny tak přísně, aby v důsledku odradili od pěstění vousů vůbec.
Upravte si tento styl, jak se vám to líbí. Samozřejmě pokud se vaše práce neřídí podobnými předpisy.

Military-Mustache

Jak dosáhnout tohoto stylu:

Oholte si všechny vousy na tvářích, bradě a krku a knír nechte neporušený. Použijte elektrický strojek nebo žiletku pro odstranění všech vousů, které přesahují nad koutky úst, nebo o půl centimetru přes (v závislosti na tom, jestli se chystáte přidat k letectvu nebo policii). Nůžkami a úzkým hřebenem zkraťte délku svého kníru na půl centimetru nebo méně a tuto délku udržujte.

Přejeme vám hodně štěstí ve službě.

Autor: Miroslav Žák

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Vousatý gentleman 9. díl: Vojenský knír

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru