Zpět / Magazín

Vousatý gentleman 10. díl: Knír zvaný Handlerbar

2. 6. 2014

Tento klasický styl je připomínkou Divokého západu, nosili jej kovbojové, ale také vojáci. Svou oblibu měl ale i mezi americkými hráči baseballu. Nejznámější tváří, která nosila knír Handlerbar v Americe, je baseballová legenda sedmdesátých let dvacátého století Rollie Fingers. Mnoho lidí si plete tento typ kníru s takzvaným Horseshoe (Podkova), což je pravděpodobně způsobeno podobným tvarem, které oba střihy mají.

Handlerbar je také trochu podobný stylu Fu Manchu, zásadní rozdíl je hlavně v tom, že konce kníru se zakroutí směrem nahoru, namísto svěšení dolů. Handlerbar je také vizuálně silnější a plnější. Tento styl vyžaduje určité odhodlání, protože je spojen s každodenní údržbou pomocí vosku a hřebenu.

Rollie fingers
 Jak ho můžete dosáhnout:

Oholte svůj knír po linii svého horního rtu, směrem od středu nosu ke koutkům úst. Vnější strana vousů vyžaduje větší délku, aby bylo dosaženo správně „převislého“ kníru, takže buďte trpěliví. Hřebenem sčísněte knír od středu ke koutkům úst a použijte vosk. Voskem pak dotvořte špičky kníru podle vašich představ. Čím zakroucenější, tím víc Handlerbar.

Autor: Miroslav Žák

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Vousatý gentleman 10. díl: Knír zvaný Handlerbar

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru