Zpět / Magazín

Podzimní radost pro seniory

16. 12. 2015

Stejně jako před rokem i letos zveřejňujeme tiskovou zprávu skupiny mladých Zlíňanů, kteří opět pomáhali potřebným. Tentokrát v rámci projektu „Podzimní radost pro seniory“

Mladí Zlíňané opět pomáhali!

Zajisté někteří z Vás před rokem postřehli, že probíhal projekt s názvem „Podzimní radost pro děti z dětských domovů aneb Konečně pořádná výzva“. Vzhledem k míře jeho popularity se tým organizátorů rozhodnul letos pro uspořádání další dobročinné akce!

Stejně jako loni se jednalo o sbírku nefinančního charakteru, avšak tentokrát byla zaměřena na jednu z nejvíce opomíjených skupin našeho sociálního systému – na seniory. Tato sbírka byla rozdělena pro dvě organizace, a to NADĚJE Zlín a Domov seniorů Burešov.

Spolupráce s NADĚJÍ Zlín probíhala formou vybírání veškerého použitelného oblečení, které bylo této organizaci předáno. Ta jej poté prodala v rámci svého projektu „Oblékněte nadějný bazar!“, jehož výtěžek ve výši 27.186,- Kč byl věnován potřebným.

Druhá část sbírky byla zaměřena na sběr starých, tzv. „retro“ věcí pro seniory na Burešově. Tyto předměty byly rozmístěny do jednotlivých pokojů jako vzpomínka na mládí starých lidí, ale také umístěny do reminiscenčních koutků. V nich specializované opatrovnice pracují se vzpomínkami svých klientů.

Tím to ale na Burešově nekončilo. Součástí předávání byla také besídka, kde vystoupili umělci především z tanečního a hudebního prostředí. Senioři obdivovali brazilské tance Natálie Lukašíkové, zpívali za doprovodu kytary Kristýny Štecové, rozhýbalo je vystoupení tanečníků z Taneční školy A&A Mědílkovi či naslouchali zpěvu frontmanky kapely „Free Fall“ Andrei Leové.

„Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na loňský úspěch a mohli jsme udělat radost zase jiné skupině lidí jako loni. Oba dva ročníky jsou jasným důkazem toho, že aby člověk pomáhal, nepotřebuje k tomu žádné finanční prostředky či sdružení – stačí chuť a odhodlání! Poděkování patří všem, kteří se zapojili jak do sbírky, tak i při vystoupení. Jsem rád, že mám kolem sebe lidi jako je Tomáš Petržela a Jana Raušerová, kteří byli spoluorganizátoři tohoto projektu“ dodal Denis Groeger, jeden z organizátorů.

ico_facebook

 

Autor: ZlínPlus.cz

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Podzimní radost pro seniory

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru