Zpět / Magazín

Vousatý gentleman 6.díl: Otázky a odpovědi pro „vousáče“

21. 4. 2014

A: Přestal jsem se holit a lidé mají potřebu to komentovat sarkastickými poznámkami. Co s tím můžu dělat?

B: Neber si to osobně. Přistup na jejich hru a odpovídej hláškami typu: „Nechť tě síla vousů provází!“ a na znamení převahy jim ukaž viktorku. Těhotné ženy musí čelit uštěpačným poznámkám ohledně své postavy neustále (a taky tomu divnému zvyku sahání na břicho). A naučili se to zvládat. Ty musíš taky.

A: Jsem teenager a moje vousy jsou zatím jemné a upřímně řečeno ubohé. Mám to prostě vzdát?

B: Absolutně ne! Kompletního porostu dosáhneš až po dvacítce (v některých případech třicítce). Spokoj se s tím, co zatím máš a to pěstuj. Ať už jsou to kotlety či knírek.

salvator dali

A: Hledám zaměstnání. Měl bych se oholit?

B: To je složité. Záleží na tom,  jaký druh práce hledáš. Některá pracoviště mají zákazy vousů, jako např. požární oddělení, kde vousy mohou bránit v dobrém utěsnění plynové masky (která by mohla zachránit život), takže zaměstnanci mohou být požádáni, aby se oholili. V kreativních či akademických pozicích je to obvykle v pořádku. Finanční nebo vládní angažmá většinou není takto uvolněné. Zjisti si něco více o společnosti, kde se ucházíš o místo. Třeba zde narazíš na nějaké vousaté bratry. Pokud se chystáš na pohovor, ujisti se, že jsou tvé vousy upravené a sestřihnuté. A nos je s hrdostí.

A: Jaké faktory ovlivňují vzhled mých vousů?

B: Ten ovlivňují tři věci: genetické dispozice, věk a barva vousů. Buď realista ohledně toho, jaký typ střihu chceš mít, pokud si nejsi jistý, zeptej se svého holiče pro upřímnou radu.

A: Co mohu udělat pro to, aby mé vousy byly „měkčí“ (kvůli líbání asi)?

B: Klidně můžeš použít vlasový kondicionér, nebo kokosový olej. A nech si narůst delší porost. Delší vousy mají tendenci být měkčí a takzvaně lehnou, zatímco krátké strniště odstává a drží rovně. Vousy pak mají tvrdé, ostré konce. To má ráda málokterá.

A: Má cenu vous barvit, aby vypadal hustější?

B: Jak se to vezme. Měl bys používat barvivo, které je o jeden nebo dva odstíny světlejší, než tvé vlasy. Máš-li správnou délku a rovnoměrný růst, barvivo může tvé vousy udělat opticky hustšími. Pokud ale máš vousy jemné a nerovnoměrně rostlé, bude to spíš vypadat uboze.

A: Jak dlouho bude trvat, než bude můj plnovous dlouhý stejně tak, jak to má Gandalf?

B: Ha… No, vousy rostou zhruba 1,30 cm za měsíc. Tak za dva roky by to už mohl být metal alá Gandalf.

A: Díky!

B: No, jo.

 

Autor: Miroslav Žák

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Vousatý gentleman 6.díl: Otázky a odpovědi pro „vousáče“

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru