Zpět / Magazín

Odhalení padělků naše zkušeností

12. 3. 2016

Na světě se padělá spoustu věcí, úspěšné značky a jejich majitelé s tím mají plné ruce práce. Policisté, celníci a další složky státní správy si takřka neodpočinou, padělané oblečení či elektronika je na denním pořádku a pro běžného spotřebitele je obtížné rozeznat, co je vlastně pravé a co naopak ne.

Vznikl nový magazín, který Vám nabízí pár zajímavých rad a tipů, jak odhalit věc, která je bezcenným padělkem a nenaletět tak podvodníkům, kteří už se třepou na obsah Vaší peněženky. Tohle se prostě nesmí stát! Magazín píšou odborníci v oboru. Jedná se o tým z bazaru a zastavárny

Padělky elektroniky hrají prim

Luxusní hodinky se padělají skoro odjakživa, cenovka originálu a padělku se může někdy hodně lišit. Jak to vše ale rozpoznat? Pečlivě si prohlédněte ciferník a hodinový strojek, třeba takové Rolexky rozhodně nebudou využívat obyčejný „Quartz“. Výrobky značky Omega si zase lze ověřit v oficiální databázi díky sériovému číslu. A v neposlední řadě, své poznáte i podle ceny, protože padesát amerických dolarů za takto mimořádně kvalitní hodinky by byl pro prodejce nutně dost velký propadák. A který obchodník by ho vůbec riskoval?

Padělají se i mobilní telefony, a to často dost věrohodně. Vzhled telefonu i displeje, dokonce i balení, to vše se dá úspěšně okopírovat. Bohužel pak dostanete do ruky nekvalitní padělek, na který se de facto nevztahuje záruka, proto si dobře ověřujte, co vlastně kupujete. Matadorem ve světě padělků elektroniky je dnes obecně Asie, kromě mobilních telefonů se dá padělat i baterie nebo nabíječka. Takové věci je ale na jednu stranu i nebezpečné používat…

Padělané zlato už po staletí

Nesmíme zapomenout ani na padělky drahých kovů. Pro zkušeného člověka je v podstatě hračkou „zabalit“ třeba wolfram nebo železo do zlata tak, aby vydělal desetitisíce korun na jediné malé cihličce. Váha sedí, prodejce má i certifikát, takže odhalit podvod lze jen těžko. Někdy se na něj bohužel přijde až tehdy, kdy se cihlička prodává někomu dalšímu. Existují však metody, jak pravost zlata ověřit – dáme Vám je rádi do rukou!

Padělek zlata

Magazín: Odhalení padělku

Autor: Miroslav Žák

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Odhalení padělků naše zkušeností

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru