Zpět / Magazín

Obyvatelé Zlína pomáhali opuštěným dětem

26. 11. 2014

V rámci projektu „Podzimní radost pro děti v dětských domovech aneb Konečně pořádná výzva“ měli Zlíňané možnost podpořit děti, které v životě neměly tolik štěstí jako jejich vrstevníci. Tato sbírka nefinančního charakteru probíhala od začátku září až do poloviny listopadu a za tuto dobu bylo vybráno množství plyšových hraček, knih, stavebnic, hlavolamů atd. Projekt podpořili nejen samotní občané, ale také firmy.

V počátku jsme chtěli darovat vlastní hračky z dětství, ať mohou dělat radost dál. Tento nápad se velmi líbil i přátelům a známým, kteří nám začali nosit ty své. Pro tento zájem jsme se rozhodli oslovit širší veřejnost a sbírka byla na světěříkají organizátoři projektu Denis Groeger a Jana Raušerová ze Zlína.

Celý projekt byl zaměřen na příspěvkovou organizaci Dětské centrum Zlín, které sídlí v budově Čiperovy vily na Burešově. Lidé po celou dobu sbírky mohli darovat předměty přímo organizátorům nebo na dvě výběrové místa – bufet paní Poláčkové v budově Centroprojektu a do sídla DDM Astra Zlín na Benešově nábřeží. Všechny dary byly dokumentovány fotografiemi a s poděkováním uveřejněny na facebookových stránkách s názvem projektu. S chutí se zapojily i firmy, které prostřednictvím plakátu či zpráv informovaly své zaměstnance a klienty o probíhající sbírce.
Předávání za účasti kameramana proběhlo v přátelském duchu a dary udělaly dětem velkou radost. Vzhledem k množství předmětů, které byly vybrány, poslouží i dalším zařízením podobného typu ve Zlínském kraji. „Chtěli bychom velmi poděkovat všem zúčastněným – jak dárcům, tak i partnerům za podporu. Nejvíce nás na celém projektu těší, že splnil svoje poslání, a to bez jakýchkoliv finančních prostředků. Rádi bychom tímto motivovali další lidi s chutí pomáhat“ dodali organizátoři.

Autor: ZlínPlus.cz

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Obyvatelé Zlína pomáhali opuštěným dětem

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru