Zpět / Magazín

King of the Yellow Hills 2014

22. 7. 2014

V sobotu 19. 7. 2014 proběhl ve Žlutavě již třetí King of the Yellow Hills – závod v dirt jumpu na kolech BMX a MTB. Část redakce ZlínPlus byla trochu neplánovaně u toho.

Závodu se zúčastnilo 18 riderů, převážně z blízkého okolí. Po rozjezdech následovala kvalifikace, kterou zvládli všichni jezdci a pak už se jelo na ostro. Bylo k vidění spoustu triků, od těch méně efektivních, ale zato čistě provedených a z důrazem na styl, až po náročné, u kterých zase ne vždy vyšel dopad. Každopádně bylo znát, že do toho pánové dávali vše. Porota hodnotila jak triky, tak průjezd lajnou.

V úporném vedru přišlo zajištěné občerstvení vhod a kromě pití se tu dalo celkem slušně i najíst. Atmosféru doplňoval kvalitní zvuk a komentátor svými výstupy nejen zapáleně popisoval celé dění na skocích i kolem nich, ale taky podporoval závodníky.

Po skončení závodu a vyhlášení výsledků přišla na řadu afterparty na dvou stageích. Nejdříve zahrály kapely Volant, Trubadoors a Novoveska, později se zvuk formoval do elektra v podání DJs JAHJAH a SPYRE.

Celá akce působila jako přátelské setkání, ale přesto profesionálně zorganizovaná. Trať byla upravená, lékař i hasiči přítomni, pitný režim zajištěn a dobrá nálada byla od začátku do konce.

Výsledky závodu:

Kategorie BMX:
1.Stanislav Zelda
2.Jan Zouhar
3.Zdeněk Šafařík

Kategorie MTB:
1.Michal Hajtr
2.Petr Kubín
3.Pavel Valuš

Best trik: Pavela Valuš za trik Cliffhanger
Best styl: Jirka Zouhar

Více info o akci: King of the Yellow Hills 2014

Další info o trati: Yellow Hills – Žlutawa

Oficiální video z akce: King of the Yellow Hills 2014 (official video)

V sobotu se chystáme na akci Ride and Party JAM vol. II, v tomto případě již plánovaně, takže očekávejte obsáhlejší galerii fotek.

Autor: Pavel Štefka

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: King of the Yellow Hills 2014

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru