Zpět / Magazín

BOTY TOMS – Značka, která pomáhá

9. 5. 2014

Možná už nějaké boty od značky TOMS doma máte, možná jste už o téhle značce slyšeli. Ale možná vůbec nevíte, o co jde. Říkáte si, značek bot je mnoho, ale já vám ukáži, že TOMS je úplně jiná firma. TOMS nedělá jen ideální letní obuv, ale pomáhá tam, kde je potřeba.

 

TOMS Blake Mycoskie

TOMS Blake Mycoskie

Vše začalo kolem roku 2006, kdy americký cestovatel Blake Mycoskie na cestách po Argentině v jedné vesnici zjistil, že tamní děti nemají žádné boty. Dokážete si představit život bez bot? Já ne, vše je těžší a náročnější. Blake si uvědomil, že po celém světe jsou milióny dětí, které vyrůstají v takové chudobě, že si boty nemůžou dovolit a je to pro ně přepych, o kterém si můžou jen nechat zdát.

A v tu chvíli se mu zrodila myšlenka o značce bot TOMS. Za každý pár prodaných bot TOMS daruje jeden pár pro děti v rozvojových zemí. Slogan mluví za vše: ONE for ONE. Dnes TOMS obouvá miliony dětí v Jižní Americe, Africe a všude tam, kde je potřeba (celkem přes 60 zemí). Blake k dnešnímu dni obul 10.000.000 dětí po celém světě. 

 

Místa kde firma TOMS daruje své boty

Místa, kde firma TOMS daruje své boty

Jeho myšlenka a hlavně obrovské srdce dokázalo změnit svět k lepšímu. Tím svou pomocí Blake neskončil. V roce 2011 zahájil prodej slunečních brýlí a opět pomáhá; za každé prodané brýle, dostanou děti v nouzi jedny dioptrické. TOMS jich už rozdal 200.000 ks.

Bude to neuvěřitelné, ale lidé, kteří chtějí pomáhat, neznají hranic. Tento rok Blake rozjel další činnost. Nabízí kávu, za kterou dostávají lidé vodu, kteří o ni mají nouzi. A za každý prodaný pytel kávy dostane jeden člověk 140 litrů čisté vody. Tohle mi dává smysl. Lidé si dají v kavárně dobrou kávu a někdo jiný bude mít vodu na pití.

 

Sluneční brýle TOMS

Sluneční brýle TOMS

Já osobně mám boty TOMS. Jsou pohodlné a na léto úplně to nejlepší. Ovšem doporučuji do bot nosit kotníčkové ponožky, vydrží potom delší dobu. I když boty vychází na 1450,-Kč, kupuju si je nesmírně rád. Představa, že si koupím boty, které se mi libí a cítím se v nich super a přitom pomáhám na dobrou věc…

 

Boty TOMS

Boty TOMS

Boty můžete v ČR sehnat třeba u Freshlabels.cz nebo na Amazonu. Držím palce, aby Blake vydržel a nakonec obul celý svět.

 

Autor: Miroslav Žák

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: BOTY TOMS – Značka, která pomáhá

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru