Zpět / Magazín

Blížící se REC FEST odemkne jaro opravdu pompézně!

14. 3. 2016

V úterý 22. března otevře již potřetí v Golden Apple Cinema ve Zlíně dveře festivalu studentských filmů. Festival REC FEST se koná pod hlavičkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pořádají jej samotní studenti Fakulty multimediálních komunikací. Celá akce probíhá po dobu dvou dní, tedy od úterý 22. března do středy 23. března a návštěvníci budou mít v těchto dnech možnost nahlédnout do tajů filmařské práce a hlavně zhlédnout pásma těch nejlepších studentských filmů a prací vzniklých v roce 2015 na půdě této fakulty, ale také na dalších školách či fakultách v České Republice s podobným zaměřením.

Vyvrcholením festivalu bude vyhlášení vítězů v několika kategoriích. Vítězové budou vybráni hvězdně odbornou porotou a těšit se můžete například na jména jako Ester Geislerová (česká herečka a výtvarnice), Radim Špaček (uznávaný český režisér) nebo Jaroslav Sedláček (známý český dramaturg, ale i kritik). Porota bude vybírat vítěze v kategoriích:

  • Cena za nejlepší hraný film
  • Cena za nejlepší animovaný film
  • Cena za nejlepší zahraniční film

Aby však toho nebylo málo, do hlasování se můžou zapojit i samotní návštěvníci a diváci. Po celé dva dny, kdy festival probíhá, budou mít možnost rozhodnout svým hlasováním o vítězi v kategorii:

  • Cena diváků

Novinkou na letošním 3. ročníku festivalu bude také udělení pocty osobě významné pro českou kinematografii. Vybírali jsme opravdu pečlivě a po veškerých úvahách Vám můžeme prozradit, že první osobou, která toto ocenění získá, bude z řad těch největších českých hvězd a opravdových umělců. Jedná se o Jiřího Mádla a součástí ocenění bude také promítání jeho režijního debutu Pojedeme k moři.

Festival však není jen o vítězích a poražených, je hlavně o přátelské atmosféře a o zajímavém prostředí Golden Apple Cinema, kde budete moci strávit chvíle se studenty nad šálkem kávy a hovorem o filmové i nefilmové tvorbě.

K příjemnému patří také fakt, že se na festival neplatí vstupné, je tedy pro všechny zcela zdarma a u obsluhy na vás budou čekat pytlíčky s popcornem pro navození té opravdové filmové atmosféry.

V dopoledních hodinách jsme mysleli také na naše nejmladší, ale i seniory. Přichystali jsme tedy pro ně dopolední projekci filmů se sociálními tématy a věříme, že jimi zaujmeme jak mladší, tak starší publikum, jelikož tento ročník se nese v duchu #tenhlefilmneniprostary. S tímto hashtagem se všichni návštěvníci jistě ještě setkají. Jedná se totiž o jakési motto a sdělení letošního ročníku festivalu. Pořadatelé tím chtějí ukázat, že se sice jedná o festival pořádaný studenty, ale rozhodně je otevřen všem věkovým generacím. Každý kdo má mladou duši a chuť zhlédnout nová díla mladé kinematografie je u nás vřele vítán!

A poslední novinkou, kterou jsme letos pro návštěvníky připravili, je fakt, že i náš festival, jako jeden z mála festivalů v ČR, se přidal do sítě HATE FREE CULTURE, což znamená, že i REC FEST bude stát za životem bez násilí a nenávisti a nedovolíme jakékoli náznaky těchto negativních postojů v době konání celé akce. Jedná se o vzájemnou toleranci, respekt a pochopení našeho okolí a to hlavně kvůli tomu, aby se nikdo z návštěvníků necítil osamělý, nebo dokonce utiskovaný.

Těšíme se na Vás už 22-23. března 2016 ve V Golden Apple Cinema!

Více informací o REC FESTu najdete na našich webových stránkách www.recfest.cz nebo na facebooku www.facebook.com/RecFestZlin

REC FEST

Kontakt pro média:

Klára Jančíková                                                         Eva Záchvějová

Public Relations Manager                                         Public Relations assistant

+420 724 815 688                                                       +420 773 239 659

Claire.Jan@seznam.cz                                                Eva.Zachvejova@seznam.cz

Autor: ZlínPlus.cz

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Blížící se REC FEST odemkne jaro opravdu pompézně!

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru