Zpět / Kultura

Pozvánka na Valašské Křoví 2016

9. 2. 2016

Ve Slavičíně se od 9. do 13 března uskuteční Valašské Křoví 2016

Již 14. ročník Valašského křoví – tradiční divadelní přehlídky. Během necelého týdne se ve slavičínské Sokolovně potkají neprofesionální činoherní a studentské soubory, aby změřily své síly na prknech, která znamenají svět.

Veškeré dění bude bedlivě sledovat také odborná porota, která vybraná představení doporučí či nominuje na celostátní přehlídky činoherního divadla PIKNIK Volyně a studentského divadla v Mladá scéna v Ústí nad Orlicí odkud je jen malý krůček k nominaci na Jiráskův Hronov.

Valašské Křoví jsou 4 dny naplněné divadlem, diskusemi o divadle, setkávání divadelníků a diváků. Tato přehlídka má jedinečnou atmosféru, díky níž přijíždí soubory z celé České republiky.

Kdo se rozhodne začátkem března zavítat do Slavičína, může vidět divadla z Brna, Ledče nad Sázavou, Olomouce, Krnova, Prostějova nebo třeba z Kouřimi či Třebíče a z dalších míst. Pro opravdové divadelní nadšence jsou připraveny tzv. rozborové semináře, ve kterých lektorský sbor diskutuje s aktéry i ostatními pozorovateli o každém představení, které se na Valašském Křoví odehraje.

V rámci doprovodného programu, bude možno shlédnout novinku pořádající profesionální nezávislé divadelní scény SemTamFór s názvem HOMELESS, nebo si počkat na závěrečný koncert festivalu, kterým Valašské Křoví tradičně vrcholí v sobotu, po posledním soutěžním představení.

Letošní ročník se uskuteční pod záštitou Ing. Ladislava Kryštofa – radního Zlínského kraje pro kulturu a cestovní ruch

Program Valašského křoví 2016 je zveřejněn na www.semtamfor.cz nebo na facebookových stánkách divadla 

Pořadatelé se těší na všechny soubory i diváky, kteří do Slavičína zavítají

Za Nezávislou divadelní scénu SemTamFór – Jan Julínek

Valašské Křoví 2016

Valašské Křoví 2016 vzniklo díky podpoře Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje, Města Slavičín a společnosti Regionální centrum kooperace a.s. Slavičín

Autor: ZlínPlus.cz

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Pozvánka na Valašské Křoví 2016

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru