Zpět / Kultura

Design market v Loftu

5. 11. 2014

Prvního listopadu se konalo v Loftu zahájení design market výstavy s názvem Market na zdi.

 

Po sejítí schodů na mě jako první  vykoukly tašky. Jednoduché, plátěné tašky. Pár bych přes rameno hodila k ohni (na buřty a hořčici), na jiných byl nápis „Příliš divý na to aby žil, příliš vzácný aby zemřel“ a jeleni. Proč zrovna jeleni, nevím, ale byli tam a koukali na mě. Po takové divočině jsem spatřila ze stropu visící, pletené čepice s velkou bambulí. Jsou v různých délkách a můžete si je „nasazovat“ na hlavu. Prckové mají jako vždy, smůlu.

 

Nalevo od bambulí si lebedily papuče, různě pomalované. Hvězdičky, tukani, barvy, v tu ránu se ocitám na základce šesté třídy. Jakmile skončila má euforie „cesta do pravěku, čili za mládím“, pokračovala jsem dál. Narážím na obrazy, na kterých jsou dámy a pánové vyfoceni v motýlcích a samotné motýlky. Nebyl to drasťák v podobě usušených a na jehlu napíchnutých tvorečků, ale pánské módní doplňky.

 

Z dálky na mě koukali zase ti jeleni v podobě linorytu, s nimi už také labuť a oslík. Vystavené bylo i originální sklo v podobě skleniček a mís, obaly na mobil nebo tablety, trička s nápisem či obrázky, nebo čistě bílé triko s malým trojúhelníčkem vzadu. Připomíná to černý obraz s bílou tečkou uprostřed a jen vám v hlavě zní; „Pane Bože, proč?“ Spatřit můžete i brože, „cingrlátka na jehle“, které můžete připíchnout na klopu, triko, kabelku, kam chcete. Osobně bych si tím neničila vůbec nic.

 

Takže pokud míříte do Loftu za designem, nebo kávou, dech vám tato výstava nevezme, ale určitě to bude příjemné zpestření, případně si můžete něco zakoupit.

Autor: Barbora Jurásková

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Design market v Loftu

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru