Zpět / Jídlo

Rodinná kavárna v centru Zlína

27. 1. 2014

Vera Caffe

Naši redakční pomyslnou soutěž o první kavárnu, která odstartuje seriál článků, vyhrála Vera Caffe v centru Zlína na Soudní ulici. Jednoho hezkého a na toto období nezvykle teplého odpoledne mě ve své provozovně přivítala nová majitelka, Jitka Bobková. Ta si úvodem letošního roku splnila svůj sen převzetím zavedené kavárny. A v rámci nového začátku připravila pro své návštěvníky několik změn a spoustu plánů do budoucna.

IMG_1530IMG_1537IMG_1533

Radovat se mohou zejména maminky s dětmi, pro které jsou přizpůsobeny prostory a nový dětský koutek. Dostatek místa mezi stoly umožňuje snadný průjezd dětských povozů i elegantní baletní kreace obsluhy. Ačkoliv na první pohled může toto rozmístění působit jako plýtvání kapacitou k sezení, tady se jedná spíše o záměr korespondující s cílovou skupinou návštěvníků. Jsou zde pochopitelně vítáni hosté všech věkových kategorií a mít s sebou ratolest není podmínkou pro vstup.

Kudy tudy

Rozhodnete-li se zajít si posedět právě sem, doporučuji zvolit jakýkoliv dopravní prostředek kromě automobilu. Parkovací místa jsou sice v bezprostřední blízkosti, s jejich zaplněností je to ovšem více než nevlídné. Když už se Vám podaří najít volné místo, vyjde Vás hodina na 45,- a dvě hodiny na 95,-. Zastávka MHD je 48 kroků a nádraží ČD a BUS jsou asi 7 minut. Pokud jste pohybově indisponováni a přijedete na vlastní židli, nebude pro vás překážkou ani umístění v patře, do kterého se ladně dopravíte stisknutím tlačítka výtahu.

Káva

Místo klasické zrnkové kávy, svou mysl a tělo povzbudíte šálkem Nespressa. Vybírat můžete z několika druhů, podle vlastní chuti. Tento typ rozhodně stojí za vyzkoušení, byl jsem mile překvapen. Samozřejmostí jsou i další oblíbené varianty, jako cappuccino, latté, vídeň a „turek“. Pro maminky, obávající se kofeinu během těhotenství, nabídku nápojů doplňují kávy bez přítomnosti této látky, caro a špaldová káva.

IMG_1608

Ostatní nápoje

K osvěžení máte výběr ze „standardních“ tekutin od bublinkové vody, přes Kofolu, až k lahvovému pivu a vínu. Nechybí ani míchané nápoje, horká čokoláda a široká škála čajů Biogena. Těch zde mají tolik, že když si máte vybrat, byli byste radši, kdyby měli jen dva. A opět vstřícný krok kojícím – dětské bio čaje a laktační čaj s blahodárnými účinky na tvorbu mateřského mléka.

Pochutiny

Jedním z plánů paní Bobkové je, postupně doladit svou kavárnu, tak aby se podobala domácímu prostředí. Tento záměr je podporován způsobem přípravy pochutin. Naprostou většinu tvoří domácí zákusky a dorty společně s palačinkami a bio dobrotami.

IMG_1598

Co se chystá

Občasné posezení u živé hudby bude střídáno různými přednáškami, veselými odpoledni určenými zejména pro nejmenší a prostor se zaplní i mladými nadějnými umělci.

IMG_1599IMG_1614m

Proč sem

Kavárna, včetně nabídky nápojů i pochutin, je jako jedna z mála uzpůsobena hlavně pro rodiče s dětmi. Při placení vám ceny zákusků vykouzlí úsměv na tváři.

Bezbarierový přístup ico_kapacita_35_3 ico_nekurak ico_koutek ico_coffee_to_go ico_wifi ico_parking_3.1

Info

Vera caffe
Soudní 5259
76001 Zlín

po – pá: 9:00 – 19:00
so – ne: zavřeno

mobil: 732 22 70 31

ico_www_2   ico_facebook

Autor: Pavel Štefka

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Rodinná kavárna v centru Zlína

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru