Zpět / Jídlo

Loft

10. 5. 2014

Třeba chodíte každý den kolem a ani nemáte tušení, jak blízko jste od vstupu do podzemních prostor, do jiného světa, do světa intelektu a oduševnělosti. Až trochu v bohémském prostředí je kultura a umění cítit, vidět a slyšet. Zahaleni tabákovým kouřem se zde scházejí herci, režiséři, studenti filmu, designu…, aby v originální atmosféře filozofovali nad otázkou žití, či bytí, nacvičovali scénáře, rozebírali historii literatury, diskutovali o jednadvacítkovém železobetonovém modulu 6,15. Koktejl umělecky založených jedinců je dochucen návštěvníky, kteří si přijdou jen tak posedět u kávy nebo piva Bernard a poslechnout nevtíravou jazzovou melodii.

Kudy tudy

Klub najdete na třídě Tomáše Bati naproti Městskému divadlu (vchod je stejný jako do kavárny Archa), asi 50 metrů od kostela. Hned vedle je k dispozici parkoviště, případně lze využít několik parkovacích míst podél hlavní ulice. Zde můžete parkovat maximálně hodinu a s použitím parkovacího kotouče. U kostela se dá stát i delší dobu (25,- Kč za hodinu, od 18:30 zdarma). Připravte se ale na to, že najít volné místo je v centru Zlína přes den často komplikované.

 Káva

Jednou ze zajímavostí je káva. Tu sem jako jediní v Evropě dováží ze soukromé pražírny La Fournaise z ostrova Mauritius a je servírována ve stylových šálcích designéra Jiřího Pelcla. Kávové nápoje si můžete vychutnat ve všech obvyklých podobách od ristretta, přes cappuccino, po ledovou kávu.

 Ostatní nápoje a pochutiny

Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasickou kavárnu, je nápojový lístek velmi bohatě doplněn širokou nabídkou míchaných nápojů a jihomoravských vín. Nechybí ani spousta druhů rumu, vodky, whisky (a whiskey). Stálá nabídka piva Bernard (11°, 12°) bývá občas rozšiřována pivy z okolních menších pivovarů.

Pro zahnání hladu jsou na baru k dostání drobné pochutiny v podobě sendvičů, nakládaných hermelínů a  utopenců.

 Co se chystá

Většina akcí a událostí v klubu Loft je pořádána nepravidelně. Občasná vystoupení živých kapel, převážně jazzových a alternativních, jsou doplňována nebo střídána autorským čtením, vernisážemi, rozhovory s osobnostmi. V dohledné době se chystá série přednášek Science café zaměřená na odborná témata a také se tento bar zapojí do nadcházející galerijní a muzejní noci. Každý poslední čtvrtek v měsíci je určen pro tzv. milongy (veselejší obdoba tanga) manželů Martincových.

Proč sem

Atmosféra. Ta je zde odlišná od ostatních podobných míst. Směs klubu, kavárny a baru nasáknutá kulturou a uměním okořeněná špetkou bohémství.

kapacita 70 wi fi Vera caffe Vera caffe ico_kurak ico_kohoutkovka ico_zoo_2 Bezbariérový přístup

Info

LOFT

třída Tomáše Bati 190

760 01 Zlín

Po – Ne 13:00 – 1:00

tel.: 731 473 622

ico_www_2 ico_facebook

Autor: Pavel Štefka

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Loft

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru