Zpět / Jídlo

Kafírna Zlaté zrnko

18. 4. 2014

Kam ve Zlíně na kafe? Je tady kavárna, kde si můžete v klidu kdykoliv (v otevírací době) posedět nad šálkem správně připravené kávy s kouskem chutného dortu? Já věřím, že několik. A jednu z nich vám dnes rád představím.

S majitelkou Kafírny Zlaté zrnko, Kateřinou Hřebíčkovou, jsem se setkal přímo v její kavárně. Jak jinak. Ono by to třeba v masně nemělo tu správnou atmosféru. Během příjemného rozhovoru jsem si ověřil své mínění o přístupu ke kvalitě zdejší kávy a všemu, co je s ní v tomto případě spojeno. Čerstvá zrna rovnou z pražírny, domácí dorty, zákusky a limonády, odborně proškolený personál, přátelská péče o zákazníky…

IMG_0700IMG_0701IMG_0642IMG_0635

Kudy tudy

Pokud víte, kde je obchodní centrum Zlaté Jablko, tak už víte skoro všechno. Odtud, po Kvítkové ulici směrem na Vizovice, je to asi 350 metrů. Půjdete-li ze strany od náměstí Míru, použijte podchod. Přebíháním přes frekventovanou čtyřproudovou silnici riskujete nejen nepříjemnou konfrontaci s městskou policií. Krátkodobé spojení s karoserií s dlouhodobým léčením vám může další možnost návštěvy kafírny značně zkomplikovat. Vy z vás, kteří už dnes své výjezdy do společnosti musíte plánovat pouze po bezbariérových trasách, směle vyrazte. Je zde dost prostoru a přes vstupní práh projedete bez problémů.

Co už ale trochu problémem může být (a tady se dostáváme k minusovému bodu), je parkování. Počítejte s tím, že jste v živé části města, a i když je v okolí parkovacích míst celkem dost, jsou téměř pořád obsazena. Nicméně je možné využít parkovací dům OC Zlaté Jablko; první hodina 10,- a každá další 20,- Kč.

Káva

Kávu sem přiváží voňavou a čerstvou každý týden přímo z pražírny. Zatím pouze jeden druh 100% arabiky, majitelka ovšem plánuje zakoupení dalšího mlýnku, nabídka se tedy brzo rozšíří, mimo jiné i o filtrovanou kávu. Co se týká právě mlýnků a vůbec celého procesu přípravy kávy, příjemná obsluha je zde proškolena odborníkem, a proto jsou tady přístroje čištěny každý den. S úsměvem vám naservírují espresso, cappuccino i latté. Tady zkrátka ví, jak na to.

IMG_0613IMG_0340

Ostatní nápoje

Vedle černých a zelených čajů máte možnost vybírat i mezi ovocnými a bylinkovými. Na osvěžení se náramně hodí domácí limonády připravované „z toho, co zrovna roste na zahrádce“. Nápojový lístek doplňuje také kvalitní víno a na požádání vám ochotně přinesou i „kohoutkovku“ s citronem.

Pochutiny

Maso zde nenajdete. Veškeré pochutiny jsou připravovány ve vegetariánském stylu. Každý den je v nabídce vždy alespoň jeden, v poslední době často vyhledávaný, bezlepkový dort. Zákusky pochází od menších solidních dodavatelů (žádné průmyslové „éčkami“ nastavované blafy). Vše je chutné a navíc zdravé; upečeno poctivě a s láskou.

IMG_0618 IMG_0611 IMG_0617

Co se chystá

Při návštěvě této oku lahodíc interiérově řešené kavárny, vaši umělecky zaměřenou duši potěší i jednou měsíčně obměňovaná výstava fotografií nebo obrazů. Prostor k vystavování vlastních děl zdarma dostávají zejména začínající umělci. Ne zřídka se po vstupu ocitnete v hledišti divadla nebo posluchárně poezie. V loňském roce se líbila i Noc muzeí a galerií, která ve spolupráci s Institutem 14|15 proběhne i letos v květnu.

Proč sem

Rozhodně za kvalitní kávou. A rozhodně za klidným prostředím přímo vybízejícím k obchodním setkáním nebo posezením s přáteli. I když zde nenajdete dětský koutek, který by naprosto měnil koncept kavárny, děti jsou zde vítány. Personál je na ně připraven a kromě tradičních pastelek nabídne i výběr stavebnic, skládaček a dalších hraček. Milovníci nikotinového opojení dostanou popelník, ale pouze na zahrádce. Bude-li vám společnost zpříjemňovat zvířecí miláček, dostane i misku s vodou. A nemusí chodit na zahrádku.

wi-fi zdarmaico_kapacita_25ico_bezbarierovyico_nekurakico_coffee_to_goico_zoo_2 ico_kohoutkovka

Info

Kafírna Zlaté zrnko
Kvítková 119
76001 Zlín

po – pá: 8:00 – 19:00
so – ne: 14:00 – 19:00

mobil: 776 500 030

ico_facebook

Autor: Pavel Štefka

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Kafírna Zlaté zrnko

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru