Zpět / Jídlo

Epupa Café

15. 6. 2014

Horké letní počasí a ostré slunce vás táhnou k vodě? A proč ne rovnou k vodopádům řeky Kunene na hranicích Angoly a Namibie? Ze Zlína je to sem zhruba dvanáct tisíc kilometrů a cesta by trvala sedm dní v kuse. Další a snadnější možností je zajít do kavárny Epupa Café, jejíž název vznikl právě podle těchto vodopádů, které navštívili její majitelé při putování po jižní Africe. V centru města tak vzniklo osvěžující místo, kde na sebe můžete nechat působit vůni dálek u šálku kávy.

Kudy tudy
Kavárna se nachází na ulici Kvítkové, v přízemí obchodního domu Tesco vedle, lépe řečeno za budovou Čedok. Městskou hromadnou dopravou vyberte trasu na zastávku Dlouhá. Pro řidiče je k dispozici menší parkoviště přímo u vchodu, případně mohou využít parkovací dům Zlatého Jablka.

Káva
Spojení s přírodou naleznete i při vychutnávání zdejší kávy. Epupa nabízí značku Café Reserva pěstovanou s ohledem na udržitelnost ekologického využívání půdy, bez použití umělých pesticidů a chemických hnojiv. Fandové zdravého životního stylu si mohou dopřát i instantní kávu Lingzhi s výtažky zdraví prospěšné houby Ganoderma.

Ostatní nápoje
I tady obsahuje nápojový lístek spoustu doplňků v podobě čajů Dilmah, Reishi Gano a Spica Tea, vína a destilátů, piva Lobkowicz, mléčných koktejlů a smoothies. V horkém počasí potěší frappé či ledová káva.

Pochutiny
Nestiháte snídani doma, nebo se vám prostě nechce připravovat? Stavte se posnídat v Epupě. Odpoledne si ke kávě nebo čaji vychutnejte některou ze slaných či sladkých pochutin, které jsou tu průběžně střídány a doplňovány. A teď v létě nechybí ani zmrzlina.

Co se chystá
Výstavy fotografií a semináře pořádané v této kavárně se téměř vždy týkají cestování a přírody. Přijďte se pokochat obrazy z různých koutů světa a poslechnout si barvité vyprávění cestovatelů.
Již 15. 6. začíná výstava fotek Vladimíra Březovského (vernisáž 14. 6. od 17 hodin)

Proč sem
Nekuřácké prostředí s příjemnou obsluhou, cestovatelská atmosféra a výběrová káva společně s velmi chutnými zákusky od zkušeného cukráře je kombinace vytvářející jedno z míst ve Zlíně, které stojí za to navštívit.

wifi Epupa Bezbariérový přístup Epupa Epupa ico_zoo_2 ico_kapacita_30

Epupa Café

Kvítková 4352
760 01 Zlín

po – pá:  7:30 – 21:00
so:  8:00 – 20:00
ne:  9:00 – 20:00

 Epupa ico_facebook

Autor: Pavel Štefka

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: Epupa Café

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru