Zpět / Blog

1.Máj …?

1. 5. 2014

O prvním květnu se často mluví jako o svátku lásky. Tradičně je to den oslav začátku jara. Dubnové temno skončilo a je čas plodnosti. Opravdu je to tak i dnes, kdy jednotlivá roční období splývají a vlastně by ani nebylo divné, kdyby na prvního Máje začalo sněžit? 

1. máj ve Zlíně

1. máj ve Zlíně

Ať už je tomu jakkoliv, ve Zlíně se rozhodli oslavit 1. Máj tradičně oblíbeným prvomájovým průvodem. Háček je v tom, že tradičně oblíbený byl před více než 20 lety. Je tohle historie, ke které se chceme vracet? Opravdu s Baťovskými tradicemi souvisí něco jiného, než nápis v čele průvodu?

Letošního průvodu se účastnilo až překvapivé množství lidí. Překvapení byli hlavně majitelé stánků s pivem. Fronty nebyly až tak dlouhé, bohužel dát na akci neproškolenou obsluhu pípy, není zrovna dobrý marketingový tah. Když si někdo stoupl do řady, měl na dalších 20-45 minut o zábavu postaráno.

Na druhou stranu, pokud jste se nevešli do sedačky na řetízkovém kolotoči, nebylo moc o co stát. Obrovské pódium v podstatě sloužilo hlavně dvěma moderátorům, kteří nejdřív hledali ztracené děti a pak řidiče aut, která blokovala cestu.

Vystoupení mažoretek a tanečnic byla situována do zastřešené části pódia a byla tak ne úplně dobře viditelná. Což je rozhodně škoda. Všichni účastníci vystoupení určitě dlouho trénovali a na vystoupeních to pak bylo znát.

Škoda jen, že velké části lidí jejich vystoupení uniklo. Ať už díky nepohyblivým frontám na pivo, nebo díky nešťastnému umístění hlavního dějiště. A já se tě pane organizátore ptám: „Takhle jsi to chtěl?“ 🙂

Co vy a první Máj? Byli jste v průvodu? Vydrželi jste frontu na pivo? Svoje názory můžete psát do komentářů pod galerií.

 

Autor: Michael Petr

Poslat Tisknout

Komentáře

Posíláte doporučení na článek: 1.Máj …?

[contact-form-7 id="37" title="Poslat emailem"]

Nahoru